تجلیل از اسطوره موسیقی هورامی/استاد عثمان کیمنه ای جاودانه شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • تجلیل از اسطوره موسیقی هورامی/استاد عثمان کیمنه ای جاودانه شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار مهر، چهارشنبه شب و در پردیس سینمایی بهمن سنندج جمع زیادی از مردم این شهر جمع شدند تا در مراسمی از یک عمر تلاش استاد عثمان هورامی در راستای خدمت وی به موسیقی این خطه تقدیر کنند.

  در جریان برگزاری این مراسم با شکوه بالغ بر ۳۰۰ نفر بیش از دو نیم ساعت سرپا ایستادند تا شاهد انجام مراسم تقدیر و تجلیل از استاد عثمان هورامی باشند که در طول عمر خود خدمات زیادی را به موسیقی هورامی ارائه کرده است.

   مراسم تجلیل و نکوداشت استاد عثمان هورامی از هنرمندان برجسته موسیقی هورامان به همت شورا و شهرداری سنندج برگزار شد و طی آن علاوه بر خیل زیادی از مردم شهر سنندج، استاندار کردستان و شمار دیگری از مدیران این استان نیز حضور داشتند.

  در حالی که قرار بود مراسم ساعت ۲۰ آغاز شود ولی یک ساعت قبل از آن محوطه پردیس سینمایی بهمن سنندج مملو از جمعیت شد و به همین دلیل درب های اصلی سالن نیم ساعت زودتر باز شد و بعد از گذشت تنها چند دقیقه تمامی صندلی های این سالن ۶۰۰ نفر مملو از جمعیت شد.

  هر چند که با تلاش پرسنل پردیس سینمایی بهمن سنندج نزدیک به ۱۰۰ صندلی دیگر برای نشستن افراد اضافه شد ولی بالغ بر ۳۰۰ نفر نیز ایستاده مراسم نزدیک به سه ساعته تجلیل و نکوداشت استاد عثمان هورامی را دنبال کردند.

  اجرای مراسم برعهده اسعد ورمزیار و یحیی امینی بود و هر چند که قرار بود یکی از آنها به زبان هورامی و دیگری به زبان کردی اجرای مراسم را دنبال کنند که تنها در یکی دو و مورد و آن هم با اشکالات متعدد، یحیی امینی به زبان هورامی شعر می خواند و تمامی بخش های برنامه نیز به زبان کردی اجرا می شد.

  در نخستین بخش از این برنامه، کلیپی در خصوص منطقه هورامان و ماموستا عثمان هورامی ساخته کیوان مجیدی پخش شد و غریب سجادی عضو شورای اسلامی شهر سنندج نیز به عنوان اولین سخنران در جایگاه قرار گرفت.

  این عضو شورای اسلامی شهر سنندج به جایگاه عثمان هورامی در حوزه موسیقی کردستان اشاره کرد و افزود: تجلیل از شخصیت های این چنین یکی از نیازهای لازم و ضروری است و ما به این صورت می توانیم هنر این عزیزان را حفظ کرده و نشر دهیم.

  در ادامه مراسم از محمد فهیم نویسنده، شاعر و محقق زبان و ادبیات هورامان و همچنین فرزند وی سوران فهیم نام برده شد و سالن یک صدا آنها را تشویق کردند و سپس کلیپی ساخته سوران فهیم در مورد منطقه هورامان تهیه شده بود، پخش شد.

  بعد از پایان این کلیپ اردشیر کامکار از خانواده کامکارها، استاندار کردستان با همراهی مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و شماری دیگر از مدیران و مسئولان به جمع اضافه شدند.

  موسیقی هورامی با معنویت و عرفان عجین شده است

  محمد فهیم نویسنده، شاعر و محقق زبان و ادبیات هورامی نیز دیگر سخنران این مراسم بود که وی به اهمیت و جایگاه موسیقی در میان مردم هورامان و هورامی زبان ها اشاره کرد و گفت: هورامان ذخیرگاه اصلی فرهنگ و ادب است.

  وی ادامه داد: موسیقی هورامی برای همگان جذاب و شنیدنی است و دلیل این مهم هم آن است که این گونه از موسیقی با عرفان و معنویت عجین است و خیلی سریع به دل مخاطب می نشیند.

  در ادامه اسعد ورمزیار با نام بردن از امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان به دلیل حمایت از این برنامه فرهنگی و سایر فعالیت های این چنین در حوزه فرهنگ و هنر، جمعیت حاضر در سالن به تشویق وی پرداختند و سپس نوبت به اجرای برنامه سیاچمانه از سوی سیروان خالدی و فرزاد امینی رسید.

  اردشیر کامکار نوازنده موسیقی و از خانواده بزرگ کامکارها نیز دیگر سخنران این مراسم بود و وی نیز ضمن تقدیر از استاد عثمان هورامی، گفت: خدمات این هنرمند عزیز به موسیقی هورامی و در کل موسیقی کردی بر کسی پوشیده نیست.

  یوسف اسدی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر سنندج نیز دیگر سخنران این مراسم بود که وی وعده داد برگزاری برنامه های این چنین از سوی شورا و شهرداری سنندج ادامه خواهد داشت.

  سردیس عثمان هورامی ساخته هادی ضیاء الدینی رونمایی شد

  در ادامه این مراسم بخش اصلی برنامه که تقدیر و تجلیل از استاد عثمان هورامی و رونمایی از سردیس وی بود برگزار شد و جمعیت یک صدا برای چند دقیقه این هنرمند عرصه موسیقی هورامی را تشویق کردند.

  بعد از رونمایی از سردیس استاد عثمان هورامی، شهردار سنندج اعلام کرد که این پیکره روز پنج شنبه در میدان هورامان سنندج واقع در خیابان کوسه هجییج نصب می شود.

  استاندار کردستان نیز در سخنانی کوتاه ضمن تقدیر و تجلیل از مقام هنرمند عثمان هورامی گفت: خانه موسیقی کردستان سال آینده برای حمایت از این مهم در شهر سنندج راه اندازی می شود.

  فرماندار سنندج نیز در سخنانی کوتاه ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه هورامان در عرصه های مختلف، گفت: هورامان معدن خلاقیت و استعدادهای بکر در تمامی حوزه هاست و به همین دلیل باید از این ظرفیت ها به خوبی بهره برداری شود.

  عادل نادری هنرمند عرصه موسیقی  نیز همراه با گروهش به اجرای برنامه پرداخت و برنامه وی نیز مورد استقبال قابل توجه مخاطبان قرار گرفت.

  شعرخوانی کلثوم عثمان پور و اجرای موسیقی از سوی فرزاد مهدی نیا هنرمند جوان عرصه موسیقی هورامی از دیگر بخش های مراسم به شمار می رفت و در پایان نیز فیلمی از زندگی استاد عثمان هورامی ساخته پرویز رستمی پخش شد.

  هر چند که برگزاری این مراسم در این سطح قابل توجه بود ولی وجود ضعف های جدی در اجرای خود مراسم، بی نظمی شدید، نبود مسئول و متولی واحد و مشخص، نبود سالن مناسب برای برگزاری برنامه های این چنین با ظرفیت بیشتر از مهمترین مشکلاتی بود که حاضران را آزار داد.

  هر چند که اکثر اعضای فعلی شورای شهر و دوره قبل نیز وعده داده بودند در حوزه فرهنگ تلاش جدی تری خواهند کرد ولی باید بدانیم که امروز شهرداری سنندج حتی یک سانتیمتر فضای فرهنگی در اختیار ندارد و این یکی از مشکلات جدی مرکز استان کردستان به شمار می رود.


پیش‌رویداد کارآفرینی شهر بندری هوشمند برگزار شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • پیش‌رویداد کارآفرینی شهر بندری هوشمند برگزار شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پیش‌رویداد کارآفرینی شهر بندری هوشمند با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی، در سالن ابن‌سینا دانشگاه خلیج‌فارس برگزار شد.

  در این پیش رویداد دو پنل خدمات شهری، کارگاه فرصت شناسایی و خلق ایده و پنل محیط‌زیست برگزار شد. حاضران در این پنل ها به بیان فرصت‌های کسب‌وکار در حوزه خدمات شهری پرداختند.

  محورهای رویداد کارآفرینی شهر بندری هوشمند شامل استفاده از قابلیت‌های دریا و ساحل، زیرساخت‌های فناورانه، مدیریت و برنامه‌ریزی شهری، حمل‌و نقل و ترافیک، شهروند و اجتماع هوشمند، مدیریت هوشمند آب و انرژی، اقتصاد، تأمین مالی و تجارت، معماری و شهرسازی، سلامت و محیط‌زیست است.

  نخستین رویداد کارآفرینی شهر بندری هوشمند ۱۶ تا ۱۸ اسفندماه ۹۶ با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی برگزار می‌شود.


فشار دولت بی نتیجه ماند/قیمت تخم مرغ دوباره پرکشید - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • فشار دولت بی نتیجه ماند/قیمت تخم مرغ دوباره پرکشید - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار مهر، قیمت تخم مرغ در بازار طی حدود دو هفته اخیر مجددا روند افزایشی پیدا کرده و گزارشات میدانی خبرنگار مهر نشان می دهد که هم اکنون قیمت هر شانه تخم مرغ در مراکز خرده فروشی به حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ تا ۱۷ هزار تومان رسیده است.

  این در حالی است که چندی قبل کریم ذوالفقاری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفته بود: قیمت ابلاغ شده برای هر شانه تخم مرغ ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان است و اگر نرخ محصول گران تر از این میزان باشد گران فروشی محسوب می شود و ما از تعزیرات می خواهیم که با آن برخورد کند.

  با این حال کارشناسان معتقدند در پی شیوع گسترده بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور و معدوم شدن چند میلیون مرغ تخم گذار، دولت نمی تواند با اعمال فشار بر تولیدکنندگان قیمت تخم مرغ را پایین نگه دارد.

  در این راستا ناصر نبی پور، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: متاسفانه دولت فکر می کند همه چیز را می تواند به زور حل کند؛ زمانی که عرضه کم است و حدود ٢٢ تا ٢٣ میلیون قطعه مرغ معدوم شده مرغدار نمی تواند تخم مرغ تولیدی خود را کیلویی ٥٣٠٠ تومان بفروشد؛ چون تولیدکنندگان نمی دانند واحدهای آنان تا چه زمانی پا برجاست؟

  وی افزود: به عنوان مثال واحدی در تهران بوده که یک روز بخاطر اینکه تخم مرغ را گران تر از ٥٣٠٠ تومان فروخته جریمه شده و فردای همان روز به دلیل گسترش شیوع بیماری مجبور به معدوم سازی مرغ های خود شده است.

  نبی پور تصریح کرد: مسئولان باید مردم را توجیه کنند و صادقانه به آنان بگویند که دلیل گرانی تخم مرغ چیست؛ نه اینکه بیشتر باعث تحریک مردم شوند.

  وی با اشاره به اینکه واردات با دلار حدود ٥٠٠٠ تومانی به صرفه نیست، افزود: بخشی از تخم مرغ های وارداتی به کشور نیز تا وارد و توزیع شوند؛ تاریخ شان گذشته بود.

  نبی پور ادامه داد: بنابراین واردات توجیهی ندارد و تولیدکنندگان نیز به هر طریقی دلشان می خواهند تولید خود را ادامه دهند.

  براساس این گزارش؛ جمعیت مرغ های معدومی نیز طی روزهای اخیر افزایش یافته و به ۲۴ میلیون رسیده، این خبر را روز گذشته معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی در گیلان اعلام کرده است.

  علی صفر ماکنعلی بعدازظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به شناسایی ویروس جدیدی در منطقه بوچاق کیاشهر استان گیلان، اظهارداشت: بعد از ۱۲ سال برای نخستین بار ویروس H۵N۶ وارد ایران شده است.

  وی همچنین در ادامه به تعداد طیور معدوم شده از ابتدای موج جدید در کشور نیز اشاره و تصریح کرد: از ابتدای موج جدید که از فصل پاییز آغاز شده است حدود ۲۴ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه مرغ معدوم شده است.

  در همین زمینه پیگیری های خبرنگار مهر برای تماس با مسئولان اتحادیه مرکزی مرغداران میهن که به گفته وزارت جهادکشاورزی، مسئولیت تنظیم بازار تخم مرغ را برعهده گرفته، برای اطلاع از اقدامات صورت گرفته جهت جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت و کنترل شرایط بازار، بی نتیجه ماند.

  با شرایط ایجاد شده، باید منتظر ماند و دید اقدام مسئولان برای تنظیم بازار تخم مرغ چه خواهد بود و آنان چه راهکاری را برای خروج از این بحران ارائه می کنند؛ آیا این بار به موقع وارد عمل خواهند شد یا مانند دفعات گذشته زمانی به میدان خواهند آمد که قیمت سربه فلک گذاشته است.


آغاز داوری بخش تجلی اراده ملی جشنواره ملی فیلم فجر - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • آغاز داوری بخش تجلی اراده ملی جشنواره ملی فیلم فجر - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر، داوران تشکل‌ها و نهادهای شرکت کننده در بخش «تجلی اراده ملی» پس از برگزاری جلسه‌ای با حضور مهدی قربان‌پور مدیر بخش تجلی اراده ملی، داوری خود در این دوره از جشنواره ملی فیلم فجر را شروع کردند.

  از جمله سازمان‌ها و نهادهایی که در بخش تجلی اراده ملی اعلام آمادگی کرده‌اند، می‌توان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، مرکز ملی فرش ایران، وزارت دادگستری، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان هنری و امور سینمایی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، بیمه ایران، شرکت مدیریت منابع آب ایران، انجمن مدیران تولید، انجمن اخلاق پزشکی ایران و سازمان منطقه آزاد اروند اشاره کرد.

  بر اساس آیین‌نامه این دوره از جشنواره، سازمان‌های دولتی و خصوصی می‌توانند ضمن بررسی آثاری که در بخش مسابقه سودای سیمرغ جشنواره پذیرفته شده‌اند، به فیلم‌های منتخب از نگاه خود با توجه به اولویت‌های موضوعی سازمان متبوع جوایزی اهدا کنند.

  مراسم اختتامیه بخش «تجلی اراده ملی» پس از پایان سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر، سوم اسفند ماه در آبادان برگزار خواهد شد و معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند  و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اروند بعد از پایان جشنواره فیلم فجر میزبان سینماگران و داوران بخش تجلی اراده ملی خواهد بود.


خادمین شهر مهمان ویژه جشنواره ملی فیلم فجر ۳۶ می‌شوند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • خادمین شهر مهمان ویژه جشنواره ملی فیلم فجر ۳۶ می‌شوند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الله ایوبی قائم مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: همزمان با برگزاری جشنواره ملی فیلم فجر و با هدف جهت دهی به برنامه ها و فعالیت های مختلف فرهنگی و نحوه گذران اوقات فراغت خانواده های شهرداری تهران، اکران منتخبی از فیلم های جشنواره برای گروه های هدف در شهرداری تهران صورت می گیرد.

  وی افزود: نیروهای خدماتی شاغل در سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران (باغبان های شهر)، نیروهای خدماتی و حفاظت شاغل در بوستان های بانوان (بانوان باغبان) ، پرسنل شاغل در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، پرسنل شاغل در سامانه ۱۳۷، پاکبان های شهر، بانوان و آقای تطهیرکننده شاغل در بهشت زهرا (س) بخشی از گروه های هدف برای اکران فیلم های جشنواره فیلم فجر هستند.

  ایوبی در پایان یادآور شد: بانوان سرپرست خانوار تحت پوشش ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، پرسنل شاغل در مددسراها، سامان سراها و مراکز خدمات اجتماعی تحت پوشش سازمان خدمات اجتماعی، نیروهای خدماتی شهرداری، نیروهای حفاظتی شهرداری و افراد تحت پوشش مدرسه رویش و مراکز پرتو از دیگر گروه هایی هستند که فیلم های جشنواره ملی فیلم فجر برای آنها اکران می شود.

  زمان اکران فیلم ها طی روزهای ۱۵ لغایت ۲۱ بهمن ماه جاری است.


 • برچسب ها: هنر،  

واکنش بهاره رهنما به آسیب‌دیدگی الناز شاکردوست

 • واکنش بهاره رهنما به آسیب‌دیدگی الناز شاکردوست

  انتقادات بهاره رهنما در ماجرای آسیب‌دیدگی الناز شاکردوستبهاره رهنما در اینستاگرام برای سلامتی الناز شاکردوست دعا و از نبود امکانات ایمنی در صحنه فیلمبرداری انتقاد کرد.

  بهاره رهنما در واکنش به آسیب شدیدی که در صحنه فیلمبرداری به الناز شاکردوست وارد شد در اینستاگرام نوشت: «الناز مهربون و دوست داشتنی امیدوارم چشم بد ازت دور باشه و به زودی سلامتی کاملت رو خداوند بهت هدیه بده، متاسفم از عدم امکانات و تمهیدات ویژه در پشت صحنه فیلم و سینمای ایران که برای چندمین بار موجب چنین حوادثی شد، قبل از این پگاه اهنگرانی عزیز هم به دلیل افتادن از ارتفاع کمرش شکسته بود و کلی مشکلات جسمی بعد اون داشت، به نظرم وقتی این تمهیدات وجود نداره بیش از همه خود بازیگر باید مراقبت کنه و صحنه خای پر مخاطره رو بدون پشتیبانی صحیح نپذیره.

  الناز شاکر دوست جزو‌ آدم هایی در نسل و‌ سن و‌ سال خودشه که واقعیه، خودشه و از این خودش بودن ابایی نداره ، امیدوارم به زودی شاهد درخشش مجددش در سینمای کشورمون باشیم.»

  انتقادات بهاره رهنما در ماجرای آسیب‌دیدگی الناز شاکردوست


شمسایی دوباره در بیمارستان بستری شد +عکس

 • شمسایی دوباره در بیمارستان بستری شد +عکس

  امیر شمسایی که چندی پیش به خاطر مشکلات گوارشی در بیمارستان بستری و سپس مرخصی شده بود، مجددا برای ادامه روند درمان خود دو روز پیش در بیمارستان بستری شد.

  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، وحید شمسایی برادر امیر شمسایی با اعلام این خبر، گفت: امیر به خاطر همان مشکل قبلی در بیمارستان بستری شد و خوشبختانه مشکل گوارشی اش کاملا برطرف شد. قرار است برادرم فردا از بیمارستان مرخص شود. جا دارد از دکتر بهلولی که در این مدت از هیچ تلاشی برای ما دریغ نکردند، تشکر ویژه داشته باشم.

  13


بیمه فعالان قرآنی از آغاز تا امروز

پنجشنبه 5 بهمن 1396 03:19 ب.ظ

بیمه فعالان قرآنی از آغاز تا امروز - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • بیمه فعالان قرآنی از آغاز تا امروز - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه-سمانه نوری: یکی از اساسی‌ترین دغدغه‌های جامعه قرآنی بحث بیمه تأمین اجتماعی و بیمه تکمیلی است که با درنظرگرفتن بیمه فعالان قرآنی و توقف چند ساله روند این بیمه تا چند ماه ، امید فعالان قرآنی براین بود که با توجه به وعده‌های مسئولان دولتی و متولیان این امر، این مسئله هرچه سریع‌تر سامان‌دهی و صندوق ویژه فعالان قرآنی شکل بگیرد که با توجه به عدم تخصیص بودجه در سال‌های گذشته و مسائل و مشکلاتی از این دست، معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد اسلامی که متصدی چنین کاری است تا کنون نتوانسته رضایت جامعه قرآنی را کسب نماید.

  بیمه فعالان قرآنی ارزنده ترین خدمتی است که از سال ۸۵ از طریق وزارت ارشاد به فعالان قرآنی ارائه می شد، فعالان قرآنی همراه با دیگر اصحاب فرهنگ و هنر از طریق صندوق حمایت از هنرمندان، روزنامه نگاران و نوسیندگان از خدمات بیمه ای بهره می بردند و در این مدت حدود ۲۰۰۰ نفر به عضویت این بیمه پیوستند.

  اما از شهریور ماه سال ۹۲ بیمه فعالان قرآنی برای کسانی که قصد عضویت در این خانواده عظیم را داشتند قطع و از عضویت جدید در آن جلوگیری شد، این اتفاق به سبب اختلافات مالی و کمبود بودجه میان سازمان تامین اجتماعی و صندوق هنر رخ داد.

   در اردیبهشت ماه سال ۹۳ علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از لغو انعقاد بیمه فعالان قرآنی تا تاسیس یک صندوق مجزا برای فعالان قرآنی خبر داد، در حالی که به تعداد اعضای هنرمندان، روزنامه نگاران و نویسندگان در این صندوق روز به روز افزوده می شد.

  اسفندماه سال ۹۵ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد تا بهمن ماه سال ۹۵ بیش از ۱۸هزار فعال قرآنی از حمایت‌های بیمه برخودار بودند و بهمن ماه ۹۵ حدود ۱۲ هزار نفر به این تعداد افزوده شدند.

  حجت الاسلام حشمتی معاون قرآن و عترت ارشاد با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی اعتبار این معاونت در سال ۹۶ اظهار داشت: پیشنهاد دولت مبلغی کمتری بود اما با توجه به اینکه آقای صالحی امیری پیگیری‌هایی را انجام دادند این بودجه ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرد و ما امیدواریم با این اعتبار بتوانیم قدم کوچکی در جهت حمایت از موسسات قرآنی و ترویج این فرهنگ برداریم. حدود ۲ هزار نفر از فعالان قرآنی تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و در سال آینده نیز چهار هزار و ۵۰۰ نفر نیز بیمه خواهند شد که همه اینها با همکاری‌های وزیر فرهنگ و ارشاد صورت گرفته است.

  حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا شاهسونی، عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی ، با اشاره به فراز و نشیب‌های بیمه فعالان قرآنی و عدم تحقق راه‌اندازی صندوق حمایت از فعالان قرآنی گفت: این مسئله‌ای است که باید مسئولان وزارت و معاونت قرآن پاسخگوی آن باشند اما ما هم این گلایه‌مندی را داریم که چرا تنها دلخوشی فعالان قرآنی که همان بیمه بود را قطع کردند.

  وی افزود: بسیاری از افراد جامعه قرآنی اعم از اساتید و مربیان قرآن به تنها چیزی که به‌صورت مستمر دلخوش بودند، بیمه بود که آن هم تقریباً تعطیل شد و بیمه بسیاری از آنان قطع شد و دیگر هم وصل نشد و اکنون تنها تعداد محدودی از جامعه قرآنی بیمه هستند و دارند فعالیت می‌کنند.

  بیمه فعالان قرآنی در سال‌های اخیر با مشکلات فراوانی روبرو بود به طوری که بسیاری از فعالان قرانی با وجود نام‌نویسی از این حق برخوردار نبودند و بیش از ۶ هزار نفر نیز هنوز در صف انتظار بودند

  بیمه فعالان قرآنی در سال‌های اخیر با مشکلات فراوانی روبرو بود به طوری که بسیاری از فعالان قرانی با وجود نام‌نویسی از این حق برخوردار نبودند و بیش از ۶ هزار نفر نیز هنوز در صف انتظار بودند.

  امسال نیز بودجه‌ای ۱۰ میلیاردی برای بیمه فعالان قرآنی در نظر گرفته شده بود که در نهایت با انتشار قانون بودجه این مبلغ ۱۳,۵ میلیارد تومان اعلام شد که این امر به معنای افزایش ۵.۵ میلیاردی این بودجه نسبت به سال گذشته است.

  حسن محمدی مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت با اشاره به بودجه بیمه فعالان قرآنی اظهار داشت: با توجه به مبلغی که مصوب شده است اگر تمامی این بودجه تعلق بگیرد بیش از ۱۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.

  وی به اولویت‌بندی برای بیمه فعالان قرآنی اشاره کرد و گفت: امیدواریم مسئولان با تخصیص به موقع و کامل بودجه و بیمه شدن فعالان قرآنی یکی از دغدغه‌های آن‌ها مرتفع شود.

  متأسفانه فعالان قرآنی تنها تشکلی نیستند که بیمه آنها قطع شده‌است و اقشار دیگری مثل قالیبافان و هنرمندان صنایع دستی هم در این گروه قرار گرفته‌اند مجلس نسبت به تصویب بیمه دو گروه مذکور اقداماتی داشته اما فعالان قرآنی در این بین مهجور واقع شده و کسی به فکر حمایت از آنها نیست

  متأسفانه فعالان قرآنی تنها تشکلی نیستند که بیمه آنها قطع شده‌است و اقشار دیگری مثل قالیبافان و هنرمندان صنایع دستی هم در این گروه قرار گرفته‌اند مجلس نسبت به تصویب بیمه دو گروه مذکور اقداماتی داشته اما فعالان قرآنی در این بین مهجور واقع شده و کسی به فکر حمایت از آنها نیست.

  فعالیت در حوزه قرآن که از منابع مبانی فکری تربیتی در نظام ماست اقدامی ارزشمند و درخور توجه است در حالی که نه تنها در زمینه دستمزد و حقوق شرایط مطلوبی برای فعالان این عرصه وجود ندارد بلکه همین حمایت بیمه‌ای که حداقل حمایت از یک قشر فرهنگی معرفتی است هم برای این گروه با اما و اگرهای بیسار و وقفه‌های نابجا اعمال می‌شود.

  در همین راستا در مرداد ماه ۹۶ با حضور معاون قرآنی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر تفاهم‌نامه‌ای به منظور تسریع در روند بیمه فعالان قرآنی در محل معاونت قرآن و عترت صورت گرفت.

  طی این تفاهمنامه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعهداتی را متقبل شده است که متن تعهدات به این شرح است.

  ١- پیگیری واریز مبلغ ٣٣ میلیارد ریال به حساب صندوق اعتباری هنر بابت استمرار بیمه در سال دوم از معاونت توسعه مدیریت و تامین منابع (مبلغ ٢٧ میلیارد ریال برای بیمه سال اول، اسفند ٩٥ به حساب صندوق اعتباری هنر واریز شده است)

  ٢- بررسی صلاحیت متقاضیان بیمه فعالان قرآنی

  ٣- تهیه فهرست فعالان قرآنی مورد تایید، به تعداد معادل سهم دولت برای یک سال تمام (١٠ درصد پایه حقوق مصوب شورای عالی کار به ازای هر نفر)

  ٤- ارسال فهرست مشخصات فعالان مورد تایید، مطابق با استانداردها به صندوق اعتباری هنر ( فهرست مذکور ١٨ اسفند به صندوق تحویل شده است)

  همچنین در مقابل صندوق اعتباری هنر نیز تعهداتی را متقبل شده است که به شرح زیر است.

  ١- بررسی فهرست ارسالی از معاونت و احراز شرایط افراد براساس فرمت و نیازهای واحد فناوری و اطلاعات صندوق

  ٢- صدور معرفی‌نامه‌های بیمه برای فعالان قرآنی معرفی شده و عضو صندوق و ارسال به معاونت حداکثر تا پایان مردادماه ٩٦

  براساس این گزارش، مدت این تفاهمنامه دو سال پس از تاریخ انقضاء بوده و تمدید تفاهم‌نامه و تداوم بیمه، بیمه‌شدگان با توافق و تشریک مساعی طرفین برای تامین بیمه سنوات آتی، امکان‌پذیر خواهد بود.

  فقهی زاده: وعده می‌دهم طی سه سال آینده تعداد بیمه‌شدگان فعالان قرآنی را به دو برابر آمار فعلی افزایش دهیم. به گمانم این امکان با مشارکت‌های نهادهای رسمی و غیررسمی و جلب حمایت آنها می‌تواند موفق شود.

  در همین راستا با روی کار آمدن دولت یازدهم و تغییر درمنصب معاونت قرآن وعترت عبدالهادی فقهی زاده به جای حجت الاسلام محمد رضا حشمتی منصوب شد و در اولین نشست خبری معاونت قرآن وعترت  درباره مساله بیمه فعالان قرآنی نیز گفت: اقدام و تلاش برای بیمه کردن فعالان قرآنی امر مهم و مبارکی بوده که در سال‌های گذشته نیز وجود داشته. بسیاری از فعالان قرآنی در حد توان و بضاعت معاونت از این امکان بهره‌مند شده‌اند و اساسا معاونت وظیفه خود می‌داند تا در این‌باره اقدام کند. با این حال اطلاع دارم بسیاری از فعالان و مدرسان قرآن مناعت طبع بالایی دارند و حتی اصرار می‌کردند فرصت استفاده از بیمه در اختیار دیگری قرار گیرد. هر چه هست وعده می‌دهم طی سه سال آینده تعداد بیمه‌شدگان فعالان قرآنی را به دو برابر آمار فعلی افزایش دهیم. به گمانم این امکان با مشارکت‌های نهادهای رسمی و غیررسمی و جلب حمایت آنها می‌تواند موفق شود.

    عبدالهادی فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت ارشاد دوم بهمن‌ماه باقیمانده سهمیه بیمه سال ۹۶ را خطاب به مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ۱۶ استان کشور ابلاغ کرد.

    بقیه استانها سهمیه بیمه خود را حسب آمایش سرزمینی دریافت کرده‌اند و ۸۰۰ بیمه‌نامه توسط صندوق اعتباری هنر در دست صدور است.

  گفتنی است، مجموع ۹۰۰ سهمیه جدید به استان‌هایی تعلق یافته که هنوز سهمیه خود را کامل نکرده‌اند؛ این استانها شامل آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، البرز، بوشهر، تهران، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان، فارس، قم، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، همدان و یزد می‌شود.

  واجدین شرایط آیین‌نامه می‌توانند تا ۲۴ بهمن مدارک خود را به امور قرآنی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه و در صورت احراز شرایط، پروفایل عضویت خود را در سامانه صندوق اعتباری هنر به آدرس honarcredit.ir/membership کامل کنند.


رژیم غذایی و ورزش موثرتر از دارو برای بیماران دیابت نوع دو

 • رژیم غذایی و ورزش موثرتر از دارو برای بیماران دیابت نوع دو

  مطالعات انجام شده توسط محققان کانادایی نشان داده است که تغییر رژیم غذایی و برنامه ورزشی می‌تواند جایگزین درمان‌های دارویی برای بیماران دیابتی باشد و حتی این کار تاثیرگذارتر از خوردن دارو است.

  به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از دیلی میل، محققان کانادایی دریافتند که رژیم غذایی مناسب و برنامه ورزشی منظم می‌تواند بیشتر از دارو در بهبود شرایط بیماران دیابتی تاثیرگذار باشد.

  یکی از محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا در این باره می‌گوید: بیشتر بیماران دیابتی، داروهای مختلف برای کنترل قند خون مصرف می‌کنند. با این حال این روش درست نیست و رژیم غذایی و ورزش می‌تواند برای درمان این بیماران تاثیرگذار باشد.

  سالانه بیش از یک میلیون دلار صرف داروهای دیابت در  ایالت بریتیش کلمبیا کانادا می‌شود. اخیرا در مطالعات مختلف تردیدهایی در رابطه با تاثیر درمان‌های فعلی دیابت نوع دو ایجاد شده است. محققان معتقدند که پزشکان باید بیشتر بر تغییرات سبک زندگی بیماران دیابتی تمرکز کنند و آنها را به کاهش وزن با ورزش و تغذیه سالم‌تر تشویق کنند.

  دیابت نوع دو معمولا به دلیل چاقی مفرط، کمبود فعالیت فیزیکی و مصرف بیش از حد کربوهیدرات و افزایش سن ایجاد می‌شود.

  انتهای پیام


مزایای لایحه مالیاتی آمریکا کوتاه مدت خواهد بود

 • مزایای لایحه مالیاتی آمریکا کوتاه مدت خواهد بود

  اقتصاد آمریکا در سال ۲۰۱۸ به کمک لایحه مالیاتی به سریع‌ترین نرخ رشد سه سال اخیر خواهد رسید اما اقتصاددانان معتقدند که تاثیرهای مثبت این لایحه کوتاه مدت خواهد بود.

  به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، در شرایطی که لایحه مالیاتی ۱.۵ تریلیون دلاری مالیاتی آمریکا که با امضای ترامپ در ۲۲ دسامبر سال گذشته به قانون تبدیل شد، باعث واکنش مهمی در بازارها نشد اما توانست چشم‌انداز رشد امیدوارکننده‌ای را در بزرگترین اقتصاد جهان ایجاد کند. در نظرسنجی رویترز از برخی از صاحب‌نظران اقتصادی، پاسخ‌دهندگان اعلام کرده‌اند که انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا از تصمیم خود برای سه مرتبه افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۸ عقب‌نشینی نکند.

  این نظرسنجی که با مشارکت بیش از ۱۰۰ اقتصاددان برگزار شد، رشد سالانه تولید ناخالص داخلی آمریکا را برای امسال ۲.۶ درصد پیش‌بینی کرده است که ۰.۲ درصد از پیش‌بینی ماه گذشته بیش‌تر است. اگر چنین رشدی به دست آید، بالاترین رشد از زمان رشد ۲.۹ درصدی سال ۲۰۱۵ خواهد بود.

  بیش از دو سوم ۷۶ اقتصاددان شرکت‌کننده‌ای که حاضر به پاسخ‌گویی به سوالات اضافی شدند اعلام کرده‌اند پیش‌بینی می‌کنند مزایای کاهش مالیاتی، به نحو موثری باعث تقویت رشد شود اما احتمالا خیلی بادوام نخواهند بود. اقتصاددانان همسو با اعضای کمیته سیاست‌گذاری فدرال انتظار دارند که رشد سال آینده به ۲.۲ درصد کاهش یابد چرا که آثار کاهش مالیات‌ها از بین خواهد رفت.

  با این حال انتظار می‌رود شرکت‌ها دستمزدهای پرداختی را افزایش دهند که این امر موجب خواهد شد نرخ بیکاری حتی از این هم پایین‌تر برود. اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند نرخ بیکاری در سال ۲۰۱۸ به ۳.۹ درصد و در سال ۲۰۱۹ به ۳.۸ درصد برسد که پایین‌تر از نرخ فعلی ۴.۱ درصد - پایین‌ترین نرخ ۱۷ سال اخیر - است.

  انتهای پیام


این سالاد جای شام را می گیرد! -

 • این سالاد جای شام را می گیرد! -

  وب‌سایت آشپزباشی: سالاد مرغ با بادام و جعفری از مجموعه دستورغذایی های نایجلا لاسون است که سایت ما طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است. جالب است که بدانید این سالاد چگونه شکل گرفته است! خیلی ساده است، وقتی که مقداری مرغ پخته و جعفری در یخچال داشتم و تازه بسته ای بادام پرک خریده بودم و اینکه خیلی هم گرسنه بودم. اگر می خواهید سالاد کمی گرم باشد، می توانید قبل از استفاده بادام ها را کمی تفت دهید.

  موادلازم:

  • فیله مرغ ۱ تکه
  • برگ جعفری تازه ۱ مشت
  • روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری
  • لیمو ترش ۱/۲ عدد
  • نمک به میزان لازم
  • بادام ۵۰ گرم

  طرز تهیه:

  ۱- با کمک دست هایتان، تکه های مرغ را با برگ های جعفری ترکیب کنید.

  ۲-روغن زیتون را اضافه کنید و دوباره مواد را با هم ترکیب کنید.

  ۳-حالا آب لیمو را روی آن ها بچکانید و کمی نمک و بیشتر بادام پرک را روی آن بریزید و دوباره ترکیب کنید.

  ۴-سالاد را در ظرف مورد نظر ریخته و کمی دیگر بادام پرک روی آن قرار دهید.

  نکات:

  ۱- فیله ی مرغ را به روش دلخواه بپزید. آن را به شکل و سایز دلخواه برش دهید.

  ۲- از بادام پرک استفاده کنید.


فراخوان اولین جایزه مرادی کرمانی منتشر شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • فراخوان اولین جایزه مرادی کرمانی منتشر شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر، فراخوان اولین دوره جایزه هوشنگ مرادی کرمانی برای دانش آموزان ابتدایی و متوسط کشور منتشر شد.

  این جایزه با هدف کمک به ارتقای آفرینش های ادبی دانش آموزان، با موضوع آزاد برگزار می‌شود.

  جایزه مذکور به ۲۷ تن از دانش آموزان ۳ دوره تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم و در ۳ محور داستان، انشا و نویسندگی (خاطره، قطعه ادبی) و شعر اهدا می شود. آثار برگزیده این جایزه در قالب یک کتاب، چاپ خواهند شد.

  آثار ارسالی به دبیرخانه اولین جایزه هوشنگ مرادی کرمانی باید با خط خوش و خوانا یا در قالب فایل world حروفچینی شوند. تعداد صفحات آثار بخش انشا و نویسندگی تا ۲ صفحه و آثار مربوط به شعر و داستان باید یک قطعه و تا حجم هزار کلمه باشند. آثار ارسالی همچنین نباید پیش از این در کتاب یا جشنواره ای منتشر شده باشند.

  متقاضیان باید نشانی کامل، سال تولد، میزان تحصیلات، شماره تماس و کد پستی، نام مدرسه، نام آموزگار و دبیر خود را هم در سربرگ آثار خود ارسال کنند.

  هر دانش آموز علاقه مند، می تواند فقط در یک محور برای این جایزه اثر بفرستد. مهلت ارسال آثار نیز تا پایان اردیبهشت ماه سال ۹۷ است و متقاضیان باید آثار خود را به نشانی الکترونیکی jayeze.hamak@gmail.com یا صندوق پستی تهران، ۱۳۱۴۵/۵۶۸ ارسال کنند.

  مراسم پایانی و اختتامیه این جایزه ۱۶ شهریور ۹۷ با حضور هوشنگ مرادی کرمانی در شهر کرمان برگزار خواهد شد.
آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو