دانلود رایگان تحقیق کردستان

یکشنبه 28 خرداد 1396 04:56 ق.ظ

تحقیق کردستان

منطقه كردستان به دلیل وجود اقلیت قومی مذهبی در آن همواره در دوره‌های مختلف تاریخی تحولات آن مهم بوده است منتهی كمتر به آن توجه شده است هدف از انجام این تحقیق شناخت بیشتر حوادث این منطقه بوده البته فقط در یك مدت كوتاه، در تاریخ معاصر منتهی در این برهه زمانی هم، این كار بسیار ناقص بوده و شامل كلیه جوانب نمی‌باشد چون در این تحقیق بیشتر به بررسی جنبه‌
دسته بندی جغرافیا
فرمت فایل doc
حجم فایل 30 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 44


فروشنده فایل

کد کاربری 7169
تمام فایل ها

مقدمه :

منطقه كردستان به دلیل وجود اقلیت قومی مذهبی در آن همواره در دوره‌های مختلف تاریخی تحولات آن مهم بوده است منتهی كمتر به آن توجه شده است هدف از انجام این تحقیق شناخت بیشتر حوادث این منطقه بوده البته فقط در یك مدت كوتاه، در تاریخ معاصر منتهی در این برهه زمانی هم، این كار بسیار ناقص بوده و شامل كلیه جوانب نمی‌باشد چون در این تحقیق بیشتر به بررسی جنبه‌های از شخصیت و فعالیت قاضی محمد توجه شده است اما در طی آن سعی شده كه از كلیه جریاناتی كه قاضی محمد در آنها نقشی داشته مطالبی بیان شود. ابتدا سعی شده پیشینة پژوهش حاضر به دست آید، نتایجی كه كسب شد بدین شكل بود كه دو پایان نامه در مورد جمهوری كردستان نوشته شده كه یكی از پایان‌نامه‌ها در دانشگاه تربیت مدرس می‌باشد و به كوشش آقای مولودی دربارة تحلیل جامعه شناختی جمهوری كردستان نوشته شده است و پایان نامه‌ای دیگر كه آقای سجادی با عنوان جمهوری كردستان نوشته در دانشگاه شهید بهشتی كه طی این پایان نامه به بررسی پدیده ناسیوناسیم كرد پرداخته‌اند. و در این پژوهش سعی شده است با یك رویكرد جدید و آن هم، نقش رهبری قاضی محمد در موضوع بررسی شود اكثر كتابهای كه به زبان فارسی در مورد این موضوع در دسترس است بسیار مختصر در مورد موضوع بحث نموده‌اند ولی در عین حال تعدادی از این كتابها با تزئینی و بیطرفانه حوادث را نقل نموده‌اند از جمله كتابی كه جدیداً (یك سال پیش) منتشر شده است به نام هویت تاریخی و مشكلات مردم كرد چون خود نویسنده كتاب درزمان جمهوری كردستان در مهاباد و دانش آموز سال دوم دبیرستان بوده است اگر چه اطلاعات بسیار مختصر ولی اطلاعات موثقی را ارائه می‌دهد و بیشتر كتابهای نوشته شده دیگر هم به زبان انگلیسی است كه تعدادی به فارسی ترجمه شده است.

بعضی از كتابهای مورد استفاده مثل چیشتی مجبور كه خاطرات سرافكندی است وی خودش عضو حزب بوده و از نزدیك جریانات را دیده و بسیار سودمند است و همچنین كتاب درك كینان كه از سرهنگهای ارتش بریتانیا در عراق بوده در فاصلهای سالهای جنگ دوم جوانی و از نزدیك با كردها آشنایی داشته است، مطالعه این كتابها كمك بزرگی برای ارائه این تحقیق نموده است. و از منابع اصلی این موضوع می‌باشند.


فهرست مطالب

مقدمه

فصل اول : وضعیت منطقه كردستان در اواخر جنگ جهانی دوم

الف – ورود روسها به منطقه

ب – تكاپوهای كردها

فصل دوم : كومله ژ . ك (ژیانده نه وی كردستان)

الف – شكل گیری كومله ژ . ك

ب – ورود قاضی محمد به كومله

ج – واقعه شهربانی مهاباد

د – معرفی قاضی محمد

ذ – فعالیتهای شوروی در منطقه و ارتباط آن با كومله

فصل سوم : حزی دمكرات

الف – فرآیند شكل گیری حزب دمكرات

ب – تأسیس حزب و اهداف آن

ج – ورود بارزانیها به ایران و اعلام جمهوری

فصل چهارم : یكسال حكومت كردستان

الف – اقدامات و فعالیتهای جمهوری كردستان در منطقه

ب – مناسبات و روابط فرقه دمكرات كردستان و آذربایجان

فصل پنجم : الف – علل و عوامل فروپاشی جمهوری كردستان

 • عوامل داخلی
 • عوامل خارجی

ب – ورود نیروهای دولت مركزی به منطقه و تسلیم شدن قاضی محمد

ج- محاكمه قاضی محمد

د – اتهامات قاضی محمد

ذ – دفاعیات قاضی محمد

نتیجه گیری

منابع و مآخذ

فصل اول : وضعیت منطقه كردستان در اواخر جنگ جهانی دوم :

الف – ورود روسها به منطقه

در جریان جنگ جهانی دوم، سپتامبر 1941، نیروهای شوروی و انگلیس به سمت ایران حمله آوردند با اشغال ایران به وسیله این نیروها حكومت استبدادی رضاخان برافتاد و سربازان ارتش او پراكنده شدند در این شرایط سراسر مناطق ایران به اشغال متفقین درآمد و از جمله منطقه غربی كشور و به ویژه دو استان آذربایجان و كردستان به دلیل همسایه بودن با شوروی تحت سلطه نیروهای شوروی درآمد.

در چنین شرایطی كه از اقتدار حكومت مركزی در منطقه كاسته شده بود مردمان منطقه به فكر دادخواهی در برابر ستم‌های چندین ساله رژیم پهلوی افتادند و روحیة ناسیونالیستی مردم منطقه به منصة ظهور رسید و قبایل كردی كه در كوهستانهای مرز عراق و تركیه یعنی در شمال از ماكو، در سایة آرارات، تا قصر شیرین واقع بر شاهراه كرمانشاه بغداد می‌زیستند. در صدد برآمدند از این فرصت استفاده نمایند.

روسها به رؤسای این عشایر اجازه دادند امور خود را با استقلال اداره كنند و از آنها جز این نمی‌خواستند كه امنیت منطقه را حفظ كنند و غلةمورد نیاز ارتش سرخ را تأمین كنند.

ب – تكاپوی كردها

در حاشیة جنوبی كردستان، نزدیك شاهراه كرمانشاه – بغداد، كه یكی از پیوندگاههای تداركاتی بین متفقین غربی و اتحاد شوروی قبایل كرد توانستند از نو استقلال عمل خود را بازیابند. زیرا نیروهای دولت ایران از این منطقه گریخته بودند و آن را خالی گذاشته بودند. در آغاز این حركتها از مریوان و كوههای اورامان شروع شد كه محمود خان كانی سانانی حكومتی ناپایدار در آنجا تشكیل داده بود و پس از آن بانه بود كه در آنجا حسمه رشید خان كه مدت زیادی به عراق تبعید شده بود در بازگشت مجدد حكومتی تشكیل داده بود كه سردشت و سقز را هم شامل می‌شد. كه این دو دولت هر دو به وسیله نیروهای مركزی هر دو را شكست دادند و به عراق راندند و در پاییز 1945 منطقه سقز و با نه و سردشت در اختیار نیروهای دولتی قرار گرفت.

بدین ترتیب تنها منطقه رضائیه كه بزرگترین شهر این منطقه ساوجیلاغ (مهاباد كنونی) است خالی از اقتدای دولت مركزی بود. [1]


فصل دوم : كومله ژ . ك (ژیانده نه وی كوردستان)

الف – شكل گیری كومله ژ . ك

در شرایطی كه جنگ‌ جهانی رو به اتمام بود عده‌ای از اهالی شهر مهاباد كه به گفته مك داول از افراد متوسط الحال از نظر مادی بوده و از اعیان و اشراف مهاباد نبودند در باغی پیرامون مهاباد بنام باغ‌ حاجی داوود بنیان جمعیتی را نهادند كه به كومله ژ . ك معروف شد.

فردی به نام عبدالرحمن ذبیحی كه فرزند یك خانوادة بازاری بود بعنوان رئیس كومله انتخاب شد. [2]

در این جلسه شركت كنندگان بر لزوم ایجاد یك تشكیلات منسجم، آشنا نمودن مردم كرد به تاریخ و گذشته خود؛ لزوم همكاری با سازمانهای عراقی و در رأس آنها حزب هیوا كه در آن جلسه نماینده‌ای از حزب هیوا هم حضور داشت تأكید نمودند.[3]

در این جلسه یك افسر عراقی بنام میرحاج، نماینده حزب هیوا، یكی از گروههای كرد ملی گرای عراق نیز حضور داشت كه پایگاه اصلی این حزب در شهرهای سلیمانیه و كركوك بود.

کردستانتحقیق کردستانوضعیت منطقه کردستان در اواخر جنگ جهانی دومورود روسها به منطقه کردستانتکاپوهای کردها


آیا اسفناج سبب آلزایمر در انسان می شود؟

چهارشنبه 3 خرداد 1396 12:33 ب.ظ

محققان با بررسی بر روی افراد میانسال و سالمند دریافته اند چنانچه سطح آهن خون و پروتئین بتا آمیلوئید در خون بالا باشد امکان ابتلا به آلزایمر در فرد بیشتر وجود دارد و برعکس هرچه سطح آهن خون کمتر باشد خطر ابتلا به این بیماری کمتر است.

کارشناسان بر این اساس در حال طراحی دارویی برای مقابله و درمان آلزایمر هستند که بتواند زنگ زدگی و مرگ سلول‌های مغزی را از بین ببرد.

بیماری آلزایمر از جمله رایج‌ترین اشکال زوال مغزی است که اکنون دردنیا میلیون‌ها نفر به آن مبتلا هستند و کارشناسان تخمین می‌زنند در صورت عدم برنامه ریزی صحیح برای کنترل و مبارزه با آن درسال‌های آینده به یک چالش جهانی تبدیل شود.

محققان کانادایی که در خصوص اثر سبزیجات حاوی آهن بر رنگ زدن سلول‌های مغزی تحقیق می‌کنند دارویی به نام PMN۳۱۰ antibody تولید کرده اند که عوارض جانبی بر بدن انسان ندارد و می تواند به بازسازی سلول‌های مغزی بپردازد، کارشناسان امیدوار هستند این دارو پس از انجام آزمایشات موفقیت آمیز در سال ۲۰۲۵ وارد بازار‌های جهانی شود.

پژوهشگران اکنون در حال بررسی اثرات دارو‌های ضد آهن برروی بیماران مبتلا به آلزایمر هستند، اما تا زمان به دست آوردن نتایج قطعی توصیه می‌کنند افراد تغییری در رژیم غذایی خود ندهند و تنها اگر دچار اختلال حافظه شده اند تا حدی کمتر از زمان عادی از سبزیجات حاوی آهن یا مکمل‌های ویتامینی تحت نظارت پزشک استفاده کنند.


دلیل کارشناسان برای مصرف مواد غذایی حاوی آهن به افراد این است که به نظر نمی‌رسد سطح آهن موجود در خون ربطی به پدیده زنگ زدگی سلول‌های مغزی داشته باشد و تحقیقات در این خصوص برای کسب نتایج قطعی ادامه دارد.


منبع:‌میزان
آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو