اهمیت تراکم کلمه کلیدی یا Keyword density چیست؟

پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 11:54 ق.ظ

اهمیت تراکم کلمه کلیدی یا Keyword density چیست؟

 • اهمیت تراکم کلمه کلیدی یا Keyword density چیست؟

  تراکم کلیدی، درصد کل کلمه یا عبارتی است که در یک صفحه وب در مقایسه با کل محتوای موجود در آن صفحه وب استفاده می شود. از دیدگاه سئو، مدیران وبسایت ها آن را محاسبه می کنند تا مشخص شود آیا یک صفحه وب مربوط به یک موضوع مشخص است یا خیر؟

  کنترل چگالی واژگان کلیدی نه تنها کمک می کند تا شما اشتباهات متن وب سایت خود را رفع کنید، بلکه ارزش آن را از منظر موتورهای جستجو نیز افزایش دهید. نویسندگان محتوا و مدیران وب باید قبل از انتشار یا بعد از انتشار، مقادیر کلمات کلیدی را برای مقالات خود بررسی کنند.

  فرمول برای محاسبه ارزش یا تراکم واژه اصلی بسیار ساده است. فرکانس استفاده از یک اصطلاح مشابه نباید بیش از 3? از کل محتوای شما باشد. در حال حاضر مشکلی که بیشتر مطرح می شود این است که چه اتفاقی خواهد افتاد اگر محدودیت های آن را رعایت نکنم؟

  استفاده بیش از حد از کلمات یا عبارت های مشابه ممکن است توسط موتورهای جستجو امتیازی منفی تلقی گردد و وب سایت شما ممکن است توسط گوگل یا بینگ به عنوان سایتی پر شده با کلمات کلیدی مجازات شود. بنابراین هرگز و هرگز سعی نکنید محتوای وب سایت خود را با تکرار واژگان کلیدی پر کنید.

  چگونگی تراکم کلمات کلیدی می تواند در بهینه سازی سایت موثر باشد. در اوایل دهه 90، بیشتر وب مسترها از این ترفند استفاده کردند تا وب سایت خود را در موتورهای جستجو ارتقاء دهند. اما با گذشت زمان موتورهای جستجو، سیاست های خود را برای بهبود نتایج جستجو تغییر دادند.

   در بروز رسانی الگوریتم پاندا، گوگل تمام آن اسپم های وب را مشخص کرد، کسانی که از همان واژگان اصلی چند بار استفاده می کردند. اکثر کارشناسان SEO معتقدند تراکم کلمه کلیدی باید درصد آن کمتر از 3? باشد. بیش از این درصد در خطر مجازات موتورهای جستجو خواهید بود.

  البته اگر تراکم کمتر از 3 درصد باشد، نگران نباشید، اما اگر بیش از این حد باشد، آن را به عنوان شاخصی که باید اصلاح گردد در نظر بگیرید. اولین ترفند استفاده از مترادف های مختلف است، به عنوان مثال، شما می توانید “بک لینک” را با “پیوند” تغییر دهید. دومین ترفند، افزایش طول متن است که این روش به طور خودکار این درصد را کاهش می دهد.

  https://fa2.ir/856/%d8%a7%d9%87%d9%85%db%8c%d8%aa-%d8%aa%d8%b1%d8%a7%da%a9%d9%85-%da%a9%d9%84%d9%85%d9%87-%da%a9%d9%84%db%8c%d8%af%db%8c-%db%8c%d8%a7-keyword-density-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/


ادبیات اردوگاهی انسانی‌ترین گونه ادبیات جنگ است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • ادبیات اردوگاهی انسانی‌ترین گونه ادبیات جنگ است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرنگار مهر، مراسم رونمایی از کتاب اردوگاه اطفال نوشته احمد یوسف زاده صبح روز دوشنبه با حضور نویسنده کتاب و مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری در نمایشگاه کتاب برگزار شد.

  در این مراسم مرتضی سرهنگی در سخنانی با اشاره به اینکه ادبیات اردوگاهی انسانی ترین گونه ادبیات جنگ به شمار می رود، اظهار داشت: وقتی سربازی اسیر می شود دیگر نه یک سرباز که یک انسان  بی دفاع نیازمند کمک است که در بند شده است و همین موضوع این دست از آثار را مورد توجه و خواندنی می کند.

  وی ادامه داد: آقای یوسف زاده از خوش فکرترین اسرای ما در دوران دفاع مقدس هستند  و کتاب «اردوگاه اطفال» چهارمین اثری است که ایشان از هشت سال اسارت خود نوشته است که شایسته تقدیر است.

  سرهنگی افزود:در جنگ های دفاعی مانند جنگ ما با عراق دیگر کسی جوان و پیر و زن و مرد نیست. مردم در این جنگ ها ناگهان همه در هر سنی که باشند سرباز می شوند و همین ناگهانی سرباز شدن آنهاست که کار دست دشمنشان می دهد. در هشت سال دفاع مقدس دشمن تلاش زیادی کرد تا جلوی این روند گرفته شود. تبلیغات زیادی کردند که بگویند ایرانی ها اطفال ونوجوان هایشان را به جنگ می فرستند اما موج انسانی ایرانی ها در جنگ کاری کرد که مردم تصویری تازه از خود به دنیا نشان دهند. اسیر و رزمنده هفده ساله نمادی از دنیایی اراده و عشق است که به صحنه نبرد آمده است. رزمنده 17 ساله نه یک نوجوان که یک انسان کامل است.

  وی افزود: این متن همانند بسیاری از کتابهای خاطرات خالی از احساس نیست. احساس مانند صمغی است که این خاطرات را به هم متصل می کند و نبود آنها چیزی از متن کتاب می کاهد. متاسفم که تا به حال حتی یک ورق از نوع رفتار خودمان با اسرای عراقی ثبت نکرده ایم. نگفته ایم که چرا از 20 هزار اسیر عراقی در کشور ما 12 هزار نفر دیگر به عراق برنگشتند و در ایران به زندگی ادامه دادند.

  احمد یوسف زاده نویسنده کتاب «اردوگاه اطفال» نیز در ادامه این مراسم در سخنانی بیان داشت: اردوگاه اطفال دومین بخش از خاطرات من را شامل می شود. بخش اول آن در کتاب «آن 23 نفر» روایت شد و این بخش راوی دو سال از مهمترین دوران اسارت من در اردوگاه اطفال در عراق است. بعد از ماجرای آن 23 نفر عراقی ها که متوجه شدند تبلیغات آنها بر پایه بچه های ایرانی حاضر در جنگ برای دنیا جذاب بوده است این اردوگاه را شکل دادند. من در کتاب سعی کردم نشان دهم که اسرای  نوجوان ایرانی در این فضای تبلیغاتی چگونه زندگی کردند و سعی کردند تا رزمنده واقعی باقی بمانند. این اثر شرح جوانمردی اسارایی است که سختی های بسیاری را تحمل کردند و من هم با همه وجودم آن را روایت کرده ام.

  یوسف زاده افزود: حسم این بود که مخاطبان خاطره از کلی گویی فراری هستند و برای همین در کتابهایم سعی کردم با جزئیات به بازگویی خاطره بپردازم. از رفتارها و عکس العمل ها بگویم و جزئیات را تا حد مقدور فراموش نکنم. به همین خاطر نگارش خاطراتم طولانی شده است و این دو کتاب اخیر تنها دو سال از آن را در برگرفته است

  وی افزود: باید30 سال از سال 62 عبور می کردیم تا حس کنیم چه اتفاقی رخ داده است. این خاطرات باید با چنین فاصله ای نوشته می شد تا وقتی امروز می گوییم رزمنده ای یک شب تا صبح شکنجه شد قابل لمس باشد. شاید اگر در سال 62 می خواستم این خاطرات را بنویسم چیزهای دیگری می نوشتم اما این کتاب امروز مخلوطی است از خاطرات و حس حالم در 50 سالگی.


تحول صنعت هوایی با هموارکردن راه شرکت‌های دانش‌بنیان میسر می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • تحول صنعت هوایی با هموارکردن راه شرکت‌های دانش‌بنیان میسر می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری در مراسم اجرای ۲۲ پروژه مخابراتی و فناوری اطلاعات گفت: تلاش محققان ایرانی در چند سال اخیر برای دست‌یابی به فناوری‌های بومی صنعت هوایی به خصوص در حوزه تجاری و مهندسی چشمگیر بوده و این امر ناشی از عزم جدی برای حرکت به سوی خودکفایی است و این روند باید با هموار کردن راه ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به این عرصه ادامه یابد

  معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، با تأکید بر ضرورت نگاه شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در عرصه هوایی به عرصه بین‌المللی و تطابیق با استانداردهای جهانی گفت: مشکلات ساختاری در حوزه قطعه‌سازی، آزمایش‌ها و اخذ استانداردها وجود دارد و باید ساختارهای لازم برای استاندارد شدن محصولات شرکت‌های فعال در این حوزه ایجاد شود.

  ستاری ادامه داد: همان گونه که در ابعاد نظامی مشکلات ساختاری نداریم و در ساخت قطعات و استانداردها به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یافته‌ایم، باید در حوزه تجاری و مهندسی نیز حرکت به سوی تولیداتی فراتر از بازار ایران مطابق با استانداردهای بین‌المللی به شکل جدی‌تری دنبال شود.

  ضرورت بومی‌سازی فناوری‌های صنعت هوایی

  وی افزود: خوشبختانه با جلب شدن توجه صنعت هوایی به توانمندی شرکت‌های بخش خصوصی و دانش‌بنیان،  این توانمندی‌ها به حوزه تجاری و مهندسی نیز راه پیدا کرده است.


ابراهیم حاتمی‌کیا و فاطمه معتمدآریا به «دارالفنون» می‌آیند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • ابراهیم حاتمی‌کیا و فاطمه معتمدآریا به «دارالفنون» می‌آیند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، فردا یکشنبه دوم اردیبهشت ابراهیم حاتمی کیا آغازگر کارگاه های بخش «دارالفنون» سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر است. این فیلمساز روز یکشنبه ساعت ۱۱:۳۰ در سالن شماره چهار چارسو کارگاهی با موضوع کارگردانی برگزار می کند.

  همچنین فاطمه معتمدآریا بازیگر ایرانی ساعت ۱۶:۲۰ برای هنرجویان «دارالفنون» مطالبی را درباره بازیگری مطرح می کند.

  بخش «دارالفنون» جشنواره از روز ۲۸ فروردین با مدیریت مازیار میری آغاز شده است.

  آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره Info@Fajriff.com است.

  سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در تهران در حال برگزاری است.
آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو